Your cart
Close Alternative Icon

I started my YouTube channel for women 🇨🇰/🇵🇱

Arrow Thin Left Icon Arrow Thin Right Icon
I started my YouTube channel for women 🇨🇰/🇵🇱

Yay, I am a YouTuber!

Funny enough, me being a YouTuber sounds like a joke. I am not technical, I am not a computer geek, and I am introvert. But I had a dream to empower creative women by sharing inspiring stories to manifest that we all struggle at times and we are not alone in or challenges. I had a chance to encounter these wonderful women on my way somewhere around the world. The idea is to support each other and notice opportunities rather than setbacks in the most difficult situations. 

Why She's got potential?

I believe in women. Women have limitless potential. The future is female, the feminine energy which has been repressed for ages, is getting more and more empowered. I started this project with an idea of series of interviews with women who had found their authentic, valuable and unique self. I recorded only the first episode when the whole world changed overnight due to the Covid-19. I still believe this channel is valuable for women and maybe even more needed in this weird time when we've been forced to adapt to changes and reinvent ourselves. 

The first episode though recorded before virus-era, is very universal and updated. It will be launched after Easter. Stay tuned and follow us for updates on:

https://www.facebook.com/shesgotpotential/

https://www.instagram.com/shehaspotential/

 

Yay, jestem YouTuberką! 

🇵🇱 Śmiechu warte, zostałam Youtuberką. Brzmi jak dobry żart? Nie jestem techniczna, nie bardzo ogarniam komputer i jestem introwertyczką. Ale marzyłam od dawna, żeby wspierać i dodawać siły kreatywnym kobietom dzieląc się inspirującymi historiami, aby pokazać, że wszystkie zmagamy się z przeciwnościami i nie jesteśmy same w naszych wyzwaniach. A miałam szansę poznać wiele wspaniałych kobiet w różnych zakątkach ziemi. Ideą jest, aby się wspierać i dostrzegać szanse i możliwości, nie tylko wyhamowania, w najtrudniejszych sytuacjach. 

Dlaczego She's got potential? (Ona ma potencjał)

Wierzę w kobiety. Kobiety mają nieograniczony potencjał. Przyszłość jest kobietą, a kobieca energia represjonowana przez wieki, staje się coraz silniejsza. Pomysł na ten projekt to seria wywiadów z kobietami, które odnalazły swoje autentyczne, unikatowe Ja. Nagrałam tylko jeden odcinek, kiedy cały świat zmienił się nagle za sprawą wirusa. Wciąż uważam, że ten kanał jest cenym wsparciem dla kobiet, a może nawet jeszcze cenniejszym w tym dziwnym czasie, kiedy zostałyśmy zmuszone do zaadoptowania się do zmian i zdefiniowania na nowo.

Premierowy odcinek, mimo że nagrany przed erą Covid-19, jest rozmową o uniwersalnych wartościach i nie traci nic ze swojej aktualności. Wyemituję go zaraz po Świętach Wielkanocy. Update znajdziesz na naszych stronach: 

https://www.facebook.com/shesgotpotential/

https://www.instagram.com/shehaspotential/

Leave a comment